Darmowe Ogłoszenia


Polska Darmowe Ogłoszenia

zmień miasto

Polska Darmowe Ogłoszenia / Zdrowie i uroda / Usługi medyczne
<< Poprzednie ogłoszenie

Gabinet Fizjoterapii "REH-life"/Rehabilitacja w domu pacjenta Rybnik Terapia Manualna, Kin

(Rybnik, Rybnik, )
Gabinet Fizjoterapii "REH-life"/Rehabilitacja w domu pacjenta Rybnik Terapia Manualna, Kin Gabinet Fizjoterapii "REH-life"/Rehabilitacja w domu pacjenta Rybnik Terapia Manualna, Kin Gabinet Fizjoterapii "REH-life"/Rehabilitacja w domu pacjenta Rybnik Terapia Manualna, Kin


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)
Nowoczesna Fizjoterapia

www.rehlife.pl »

Wykonuję usługi fizjoterapeutyczne w zakresie schorzeń ortopedycznych i traumatologii narządu ruchu oraz dysfunkcji i chorób neurologicznych.

Zabiegi wykonywane są w GABINECIE lub w DOMU PACJENTA.

Uważam, że nowoczesne działania terapeutyczne nakierowane są na likwidację przyczyny dolegliwości oraz na jak najszybsze przywrócenie sprawności pacjenta, a nie jedynie na usunięciu jej uciążliwych objawów.

Podczas wizyty wykonywane jest dokładne badanie manualne i funkcjonalne oraz indywidualnie dobrana terapia.

Zakres usług
Fizjoterapia w ortopedii i traumatologii narządu ruchu:
-bóle mięśniowo-stawowe np. bóle stawu barkowego, kolanowego;
-stany po urazach mięśniowo-ścięgnistych i stawowych np. skręcenie stawu skokowego;
-stany po złamaniach;
-choroba zwyrodnieniowa stawów;
-entezopatie np. "łokieć tenisisty";
-stany przed operacyjne np. wzmocnienie układu mięśniowego przed zaplanowanym zabiegiem rekonstrukcji ACL;
-stany po operacyjne np. po zabiegu endoprotezo plastyki stawu biodrowego.

Rehabilitacja w schorzeniach neurologicznych:
-po udarze mózgu;
-choroba Parkinsona;
-neuropatie;
-zespół cieśni nadgarstka;
-uszkodzenia rdzenia kręgowego;
-stwardnienie rozsiane SM;
-choroby mięśni pochodzenia neurologicznego.

Terapia związana z bólami kręgosłupa:
-dyskopatia;
-zaburzenia w stawach międzykręgowych;
-choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa;
-przeciążeniowe bóle kręgosłupa;
-"postrzał";
-bóle rzekomo korzeniowe.

W terapii wykorzystywane są zabiegi z zakresu kinezyterapii (terapii ruchem), terapii manualnej, kinesiology tapingu, masażu (znajomość metod potwierdzona certyfikatami).

Kinesiotaping (plastrowanie) jest stosunkowo młodą metodą terapeutyczną, wykorzystującą procesy samoleczenia organizmu. Terapia Kinesiology Taping to sensoryczne oddziaływanie specjalnego plastra o rozciągliwości 130-140% na organizm w celu wykorzystania możliwości samoleczenia organizmu. Grubość plastra jest zbliżona do ludzkiej skóry, co sprawia, że aplikacja nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności.

Kinesiology Taping wpływa na funkcje mięśni poprzez zmniejszanie patologicznego napięcia, poprawia mikrokrążenie, aktywuje system limfatyczny poprzez usuwanie zastoin limfatycznych, co powoduje zmniejszenie stanu zapalnego. Aktywuje endogenny system znieczulenia. Wspiera funkcje stawów poprzez poprawę propriorecepcji, korekcję mechaniczną i uśmierza ból.

Każda aplikacja (naklejanie plastra) jest poprzedzona prostymi testami przesiewowymi.

Zaletami metody są:
-jest dobrze akceptowany przez pacjentów;
-działa na organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej;
-efekt poprawy jest zauważalny bezpośrednio po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu;
-nie wyklucza stosowania innych form terapii.

Warto podkreślić, że Kinesiology Taping ma wyłącznie działanie mechaniczne i nie jest nasączony żadnymi substancjami, więc nie uczula.

Terapia manualna jest metodą oparta na ręcznym badaniu oraz leczeniu zaburzeń bezpośrednio związanych z aparatem czynnym ruchu (mięśnie), biernym ruchu (torebka stawowa, więzadła) oraz struktur nerwowych. Zakresem działań terapii manualnej jest dokładne badanie za pomocą ruchów biernych, czynnych oraz palpacji. Terapeuta wykonuje w zależności od potrzeby testy neurologiczne, naczyniowe, testy prowokacyjne, lokalizacyjne i oporowe oraz szczegółowe badanie ruchu w poszczególnych stawach. Działanie to ma na celu dokładne określenie miejsca oraz zajętej struktury. A następnie leczenie nakierowane jest na likwidację dysfunkcji obejmujących hypomobilność lub hipermobilności stawową, działania przeciwbólowe, terapię tkanek miękkich czy też mobilizacji struktur nerwowych.

Terapia manualna wchodząca w skład medycyny manualnej to prężnie rozwijająca się dziedzina nauk medycznych. Szkolenia i kursy obejmują zarówno lekarzy, jak i coraz liczniejsza grupę fizjoterapeutów pracujących w Europie.

Masaż jest naturalną profilaktyką przeciw chorobie oraz redukuje stres i zmęczenie. Jest to zabieg manualnego oddziaływania na skórę i głębiej umiejscowione tkanki. Masaż jako zabieg leczniczy wykorzystywany jest w różnych zespołach bólowych narządu ruchu (np. kręgosłupa, stawu barkowego). To doskonały zabieg likwidujący skutki stresu i zmęczenia, a także jest doskonałym zabiegiem kosmetycznym.
Masaż wspomaga przepływ limfy w związku z czym jest z powodzeniem wykorzystywany w schorzeniach układy limfatycznego (np. obrzękach).
Jest to także zabieg przygotowujący do innych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Oferujemy zabiegi masażu:
-klasycznego
-leczniczego
-relaksacyjnego
-limfatycznego
-sportowego.

Proszę o wcześniejszą rejestrację telefoniczną.
TEL. 694 486 515

REH-life Gabinet Fizjoterapii
Ul. Wodzisławska 113
Rybnik.


Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Para szuka Pary Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl