Darmowe Ogłoszenia


Polska Darmowe Ogłoszenia

zmień miasto

Polska Darmowe Ogłoszenia / Zdrowie i uroda / Pozostałe Ogloszenia
<< Poprzednie ogłoszenie

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka (WWR) w NPPP Konwaliowa

(Kowalczyka 1A, Warszawa, )
Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka (WWR) w NPPP Konwaliowa


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)
Program jest realizowany w Poradni Konwaliowa od stycznia 2012 roku. Prowadzony jest, aby pomóc dzieciom z zaburzonym rozwojem psychoruchowym i społecznym, zagrożonym niepełnosprawnością i niepełnosprawnym oraz ich rodzicom i opiekunom. Obecnie pod opieką Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju znajduje się ok. 100 dzieci w wieku od 2 miesięcy do 7 lat. Program skierowany jest do dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki w szkole. W ramach wczesnego wspomagania organizowane są zajęcia, które dopasowuje się do indywidualnych potrzeb dziecka.

Jakie są wymagania, aby dziecko zostało przyjęte do Zespołu WWR?

Aby dziecko mogło być objęte zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju, musi posiadać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydaną przez zespół orzekający z publicznej lub niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Do naszej poradni można zgłosić się z opinią o potrzebie WWR z innej placówki. Możliwe jest także staranie się o taką opinię w naszej Poradni. Aby zespół orzekający Konwaliowej mógł podjąć decyzję, konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki psychologiczno &#8211; pedagogiczno - logopedycznej (ewentualnie również diagnozy integracji sensorycznej) dziecka oraz dostarczenie do naszej poradni przez rodziców lub prawnych opiekunów następujących dokumentów:
&#8226;zaświadczenie lekarskie na specjalnym druku (POBIERZ ZAŚWIADCZENIE)
&#8226;opinię przedszkola, jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola
&#8226;wniosek rodziców o wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju (POBIERZ WNIOSEK)

Wydanie opinii na podstawie dostarczonej przez rodziców dokumentacji jest bezpłatne. Natomiast diagnostyka psychologiczno -pedagogiczno -logopedyczna w naszej Poradni jest odpłatna- cena uzależniona jest od wieku dziecka i ilości spotkań diagnostycznych.

Zespół specjalistów na podstawie wyników badań diagnostycznych oraz posiadanej dokumentacji wydaje opinię o potrzebie (lub nie) WWR i zalecenia do pracy terapeutycznej z dzieckiem i rodzicami. Orzeczenie o niepełnosprawności lub o potrzebie kształcenia specjalnego nie wyklucza możliwości starania się o opinię o potrzebie WWR &#8211; aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego..

Specjaliści i terapie dostępne w ramach wczesnego wspomagania rozwoju

Zatrudniamy specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje aby prowadzić zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zespół obejmuje specjalistów z dziedziny psychologii, pedagogiki, logopedii oraz rehabilitacji ruchowej. Terapeutów w codziennej pracy konsultacjami wspiera lekarz neurolog dziecięcy. W ramach WWR dzieci mogą korzystać z następujących terapii:
&#8226;Psychologiczna
&#8226;Pedagogiczna
&#8226;Logopedyczna / Neurologopedyczna
&#8226;Integracja Sensoryczna
&#8226;Terapia Ręki
&#8226;Fizjoterapia
&#8226;Dogoterapia
&#8226;NDT-Bobath
&#8226;Ruch rozwijający W. Sherborne
&#8226;Biofeedback EEG

Organizacja zajęć

Wczesne wspomaganie realizujemy w naszej poradni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 &#8211; 15:00. Zajęcia organizowane są w wymiarze od 4 do 8 godzin miesięcznie, zgodnie z programem ustalanym przez zespół orzekający. Nasza placówka oferuje bezpłatnie 4 godziny terapii miesięcznie, dodatkowe zajęcia są opłacane przez rodziców dziecka.

Zapisy na zajęcia przyjmujemy telefonicznie: pod nr tel.22 353 22 66 lub 792 66 22 66 oraz osobiście w poradni &#8211; mieścimy się przy ul. Kowalczyka 1A.

Informujemy, że ze względu na duże zainteresowanie programem nie jest możliwe indywidualne ustalanie grafików zajęć.

Program Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy


Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Para szuka Pary Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl