Polska Darmowe Ogłoszenia / Praca / Praca Finanse - Księgowość
<< Poprzednie ogłoszenie

Główny księgowy/księgowa

(Gliwice, Gliwice, )

Grupa Personnel International nr cert 5286 poszukuje do swojej centrali w Gliwicach osoby na stanowisko:
Główny Księgowy/Księgowa
Miejsce pracy: Gliwice
Obowiązki:
&#8226; Ustalenie zasad polityki rachunkowości i opracowanie planu kont według standardów sprawozdawczych i wymogów prawa podatkowego
&#8226; Prowadzenie rachunkowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
&#8226; Weryfikacja rzeczywistego stanu aktywów i pasywów
&#8226; Terminowe sporządzanie sprawozdawczości finansowej i podatkowej &#8211; deklaracji wymaganych przepisami prawa podatkowego
&#8226; Prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNiP
&#8226; Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
&#8226; Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
&#8226; Współpraca z US, GUS, NBP oraz audytorami
&#8226; Gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych oraz innej dokumentacji przewidzianej ustawą o rachunkowości
&#8226; Dekretacja i księgowanie zdarzeń gospodarczych
&#8226; Wykonywanie innych poleceń Zarządu
&#8226; Przygotowanie niestandardowych raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu i banków
&#8226; Zarządzanie i monitoring działu księgowości
Wymagania:
&#8226; Pożądane wykształcenie wyższe ekonomiczne: rachunkowość, finanse, ekonomia mile widziane polskie lub międzynarodowe kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów: ACCA, Biegły Rewident, uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
&#8226; Doświadczenie min.5 lat w księgowości w 3 lata tym na stanowisku Głównego Księgowego
&#8226; Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego
&#8226; Znajomość specjalistycznych aplikacji finansowo-księgowych
&#8226; Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office( Excel, Word
&#8226; Wysokie umiejętności organizacyjne i analityczne
&#8226; Operatywność oraz samodzielność w działaniu
&#8226; Mile widziana znajomość obsługi CDN Optima
&#8226; Mile widziana komunikatywna znajomość języka niemieckiego
Oferujemy:
&#8226; stabilną pracę w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
&#8226; zarządzenie dynamicznym zespołem
Osoby zainteresowane ogłoszeniem prosimy o przesłanie aplikacji.
Na adres: rekrutacja@personel.com.pl
Nr ref: GK/2012
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).&#8221;

Ogłoszenie dodane: Czwartek, 23 Sierpien, 2012  19:45