Darmowe Ogłoszenia


Polska Darmowe Ogłoszenia

zmień miasto

Polska Darmowe Ogłoszenia / Ogłoszenia Motoryzacyjne / Pojazdy specjalne
<< Poprzednie ogłoszenie

Elkon WĘzŁy Betoniarskie

(Warszawa, Piaseczno, Warszawa, )
Elkon WĘzŁy Betoniarskie Elkon WĘzŁy Betoniarskie


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)
WĘZŁY BETONIARSKIE ELKON
http://www.concretebatchingplants.com/pl/

O NAS

Firma ELKON Węzły Betoniarskie, która założona została w 1975 roku, posiada obecnie ugruntowaną pozycję jako producent węzłów betoniarskich.

Ponad 40-letnie doświadczenie sprawiło, że ELKON jest liderem wśród producentów węzłów betoniarskich nie tylko na rynku tureckim ale również w całej Europie.

Naszym głównym celem jest innowacja, stosowanie jak najnowocześniejszych technologii produkcji oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów oferując im mobilne, szybko przestawne oraz stacjonarne wytwórnie betonu, a także stacjonarne pompy betonu (typu przyczepka), systemy recyklingu betonu, silosy na cement oraz systemy załadunku cementu. Ponadto, w naszej ofercie znajdują się również projekty specjalne węzłów betoniarskich, dostosowywane do wymagań klientów oraz bardzo szybkie przenośniki kubełkowe betonu, często dostarczane na życzenie producentów elementów prefabrykowanych, takich jak bloczki betonowe, rury, itp.

O sukcesie marki ELKON świadczy między innymi fakt, że sprzedaliśmy już ponad 2800 wytwórni, które pracują w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Co więcej, dzięki zaawansowanej technologii i wysokiej jakości produktów ELKON stał się pierwszym wyborem wśród wiodących firm budowlanych i producentów betonu towarowego na całym świecie.

ELKON, z wizją wprowadzenia do procesu produkcji najbardziej zaawansowanych technologii, rozbudował w ostatnich latach swoją linię produkcyjną do 10 różnych, w pełni zautomatyzowanych stanowisk, wyposażonych w roboty spawające. Dzięki temu, większość elementów wymagających spawania wykonywana jest przez wspomniane, zaawansowane technologicznie roboty spawające.

Nasze podejście zorientowane na klienta gwarantuje oprócz wysokiej jakości produktów również sprawny serwis posprzedażowy, co potwierdza fakt, że niemal połowa obecnej sprzedaży to maszyny, które trafiają do istniejących klientów lub osób przekonanych ich rekomendacją.

Firma ELKON zawsze podążała w kierunku technicznego rozwoju przez co stała się pionierem w sektorze innowacji, o czym świadczy fakt, że ELKON to pierwszy turecki producent mobilnych węzłów betoniarskich, betoniarni przystosowanych do warunków zimowych, szybko przestawnych oraz kontenerowych węzłów betoniarskich, a także przenośników kubełkowych betonu mogących osiągnąć bardzo dużą prędkość.

Dowodem na sukces odniesiony przez ELKON w dziedzinie innowacji są zdobyte nagrody, takie jak: &#8222;Design Turkey Superior Design Award&#8221; nagroda otrzymana w 2010 roku za w pełni zautomatyzowany kompaktowy węzeł betoniarski ELKOMIX-35 QUICK MASTER, &#8222;Design Turkey Good Design Award&#8221; nagroda otrzymana w 2012 roku za nowy mobilny węzeł betoniarski ELKON MOBILE MASTER-150 ELEPHANT . Ponadto ELKON wyróżniony został pięciokrotnie (2003-2007) nagrodą &#8222;Russia Construction Summit Award&#8221; oraz w 2009 roku nagrodą &#8222;Golden Zeus Award&#8221; za innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość węzłów betoniarskich eksportowanych do Rosji.

Wysoka jakość produktów ELKON potwierdzona jest licznymi certyfikatami: TUV ISO 9001:2008 (Niemcy), NSF 9001:2008 (amerykański) &#8222;Quality Management Certificates&#8221;, a także europejski certyfikat CE, rosyjski GOST-R oraz ukraiński UKRSERPO.


ZAPLECZE PRODUKCYJNE ELKON


&#8222;Zamierzamy kontynuować realizowanie naszej wizji posiadania najbardziej zaawansowanego technologicznie zaplecza produkcyjnego węzłów betoniarskich na świecie&#8221;
Mustafa Alpagut
Prezes Zarządu

Posiadając rozległe zaplecze produkcyjne ELKON stale dba o produkcję maszyn o najwyższej jakości, spełniających wszelkie wymagania klientów.

Mając świadomość jak ważny jest rozwój infrastruktury produkcyjnej ELKON od 1975 roku niezmienne rozbudowuje swoje zaplecze inwestując w doświadczoną załogę i najnowsze technologie. Aktualnie ELKON posiada 4 fabryki, zajmujące łącznie obszar o powierzchni około 65 000 m2. Wszystkie fabryki znajdują się w Cerkezkoy, pierwsza z nich ELKON-1 (produkcja węzłów betoniarskich i mieszalników) założona została w 1989 roku, ELKON-2 (mobilne węzły betoniarskie) założona ostała w 2006 roku, ELKON-3 (fabryka silosów na cement oraz przenośników taśmowych) uruchomiona w 2007 roku oraz ELKON-4 (produkcja betoniarni stacjonarnych oraz szybko przestawnych) uruchomiona w 2011 roku. Centrala ELKON znajduje się w Esentepe-Stambuł, zajmuje obszar o powierzchni około 1200 m2.

Dzięki tak rozbudowanej, wyposażonej w najnowsze technologie infrastrukturze oraz doświadczonemu zespołowi inżynierów i pracowników, ELKON osiąga zdolność produkcyjną na poziomie 500 węzłów betoniarskich w ciągu roku.

Obrabiarki CNC, zrobotyzowane linie spawalnicze, formy do produkcji wysokiej precyzji, linie produkcji masowej gwarantują najwyższą jakość każdego wyprodukowanego przez ELKON elementu.

Elkon szanując zasadę zrównoważonego rozwoju wszystkie swoje fabryki wyposażył w kabiny lakiernicze najnowszej technologii, w związku z czym środowisko chronione jest przed toksycznymi zanieczyszczeniami. Zastosowany we wszystkich fabrykach system recyklingu pozwala na wykorzystywanie wody deszczowej. Powstałe z kolei w procesie produkcji odpady, odbierane są i utylizowane przez prywatne firmy specjalizujące się w tego typu zadaniach.
Ponadto, dzięki zastosowaniu w naszych obiektach odpowiedniej konstrukcji dachu i specjalnych materiałów dachowych, zminimalizowaliśmy zużycie energii na cele oświetlenia oraz ogrzewania.

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA PRODUKCJI

ELKON, stosując możliwie najbardziej zaawansowaną technologicznie linię produkcyjną węzłów betoniarskich, zdecydował się na kolejne inwestycje w tym zakresie, stawiając sobie za cel stanie się pionierem w sektorze wykorzystania zaawansowanych technologii produkcji.

Realizując wspomniany cel ostatnie inwestycje firmy obejmowały między innymi zainstalowanie kolejnych robotów spawających, zwiększając tym samym ich liczbę do 10, doposażenie zaplecza w maszyny CNC, maszyny do cięcia laserowego, specjalne formy produkcyjne, itp..

Zrobotyzowane stanowiska produkcyjne umożliwiają wykorzystanie procesu automatycznego spawania nie tylko przy produkcji podajników ślimakowych, modułów skręcanych silosów na cement, paneli zasobników kruszyw, ale również po raz pierwszy w Europie możliwe stało się wykorzystanie robotów spawających do produkcji mieszalników dwuwałowych o wszystkich dostępnych pojemnościach oraz zasobników kruszyw (o długości 12 m).

Dzięki zastosowaniu robotów spawających osiągnęliśmy szybszą, elastyczną i jednocześnie bardziej dokładną produkcję pozwalającą na wytwarzanie maszyn o jeszcze trwalszej, wysokiej jakości.

Inwestycja w najnowsze technologie pozwoliła nam na osiągnięcie rocznej zdolności produkcyjnej na poziomie:
&Oslash; 1800 podajników ślimakowych o różnej wydajności podczas jednej zmiany,
&Oslash; 500 mieszalników dwuwałowych o różnej wydajności podczas jednej zmiany,
&Oslash; 1000 silosów na cement o różnej pojemności podczas jednej zmiany,
&Oslash; 500 zasobników na kruszywo o różnej pojemności podczas jednej zmiany.


SERWIS POSPRZEDAŻOWY

ELKON, który doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zadowolenie klienta, posiada wysoko wykwalifikowany zespół odpowiadający za sprawną, profesjonalną obsługę posprzedażową. ELKON odniósł sukces nie tylko dzięki dostarczaniu swoim klientom z całego świata trwałego, niezawodnego sprzętu, ale również właśnie dzięki gwarancji sprawdzonego serwisu posprzedażowego.

Dowodem na wysokie zadowolenie, zarówno z naszych maszyn jak i z opieki posprzedażowej, jest fakt, że niemal połowa aktualnej sprzedaży to sprzęt, który trafił do naszych obecnych klientów lub do osób kierujących się referencjami dotychczasowych użytkowników betoniarni ELKON.

Główne cechy obsługi posprzedażowej świadczonej przez ELKON to:
&Oslash; dbałość o zadowolenie klienta w każdej sytuacji,
&Oslash; magazyny i sklepy części zamiennych wszystkich typów węzłów betoniarskich ELKON. Gwarancja minimum 10-letniego wsparcia klientów w zakresie części zamiennych przy jednoczesnym zapewnieniu długiej żywotności poszczególnych elementów maszyn,
&Oslash; dostarczanie części zamiennych w możliwie jak najkrótszym czasie dzięki posiadaniu odpowiednich zapasów,
&Oslash; odział logistyki ELKON dba o wybranie najodpowiedniejszego środka transportu co dodatkowo skraca czas dostawy,
&Oslash; ułatwienie procesu zamawiania części zamiennych dzięki zapewnieniu klientom katalogu zawierającego zdjęcia oraz numery referencyjne poszczególnych części,
&Oslash; wyspecjalizowane organy nadzoru oraz inżynierowie ELKON są zawsze dostępni w celu zapewnienia wsparcia technicznego klientom,
&Oslash; wymagana kontrola i ewentualne korekty systemu automatyki wytwórni betonu mogą być wykonane przez zdalne połączenie internetowe. Inżynierowie ELKON, jeżeli to możliwe, wspierają swoich klientów, w taki sposób aby rozwiązać większość problemów za pomocą zdalnego dostępu do Internetu,
&Oslash; telefoniczne wsparcie techniczne dostępne jest w kilku językach: angielski, francuski, hiszpański, rosyjski, niemiecki, arabski, polski itd.,
&Oslash; podczas rozruchu wytwórni zespół nadzorujący ELKON przeprowadza szkolenie dla operatorów i inżynierów klienta, w zakresie użytkowania, konserwacji, czyszczenia sprzętu, itp..

SERIA MOBILE MASTER
MOBILNE WĘZŁY BETONIARSKIE

Łatwy i Opłacalny Transport
Jednostka główna transportowana może być za pomocą jedynie 1 ciągnika siodłowego.
Szybka Instalacja i Krótki Czas Uruchamiania Produkcji (1-2 dni)
Główne moduły i przewody są preinstalowane w fabrykach ELKON, aby zapewnić łatwy i szybki montaż na miejscu.
Minimalna Powierzchnia Instalacji
Zmienne konfiguracje montażowe, dzięki specjalnej konstrukcji.
Łatwe do Wykonania Fundamenty
Wszystkie komponenty zainstalowane mogą być na poziomie gruntu (poziom zero).
Wysoka Jakość i Precyzyjny System Produkcji Betonu
W pełni automatyczny system kontrolny (SCADA).
Najszerszy Zakres Produktów
Różne rodzaje mieszalników o wydajnościach od 30 do 140 m3/h.


Węzły Betoniarskie ELKON Serii Mobile Master

Węzły betoniarskie ELKON serii Mobile Master zaprojektowane zostały tak, aby spełnić wszelkie wymagania dotyczące mobilności maszyny, model ten sprawdzi się w szczególności w przypadku firm budowlanych, które na cele realizacji projektów zmuszone są do częstej zmiany miejsca instalacji sprzętu. Rozwiązanie to spełni również wymagania producentów betonu towarowego, dla których mobilność betoniarni jest niezwykle ważna z uwagi na minimalizację kosztów transportu betonu do klientów. Jak widać więc cechy takie jak łatwy transport, szybka instalacja i demontaż maszyny, charakteryzujące wytwórnie ELKON Mobile Master, są w tym przypadku niezbędne. Jednostka główna betoniarni tych została zaprojektowana tak, aby możliwy był jej transport przy użyciu zaledwie 1 ciągnika siodłowego, wszystkie urządzenia umieszczone zostały na pojedynczym bloku podwozia wyposażonego w tylną oś oraz opony.

Warto dodać również, że ELKON posiada w swojej ofercie najszerszy zakres wydajności mobilnych węzłów betoniarskich dostępnych na rynku (od 30 m3/h do 140 m3/h).
SERIA QUICK MASTER
SZYBKO PRZESTAWNE WĘZŁY BETONIARSKIE
Minimalna Powierzchnia Instalacji
Ze względu na swoją kompaktową budowę, wymagana jest bardzo mała powierzchnia instalacji maszyny. Stwarza to użytkownikom szerokie możliwości produkowania betonu nawet na bardzo małych placach budowy.
Dostępne Zasobniki Kruszywa Typu Rzędowego oraz Kieszeniowego
Szybko przestawne węzły betoniarskie ELKON mogą być wyposażone w kieszeniowe lub liniowe zasobniki kruszywa, zgodnie z życzeniem klienta.
Łatwy i Ekonomiczny Transport
Betoniarnie serii Quick Master zaprojektowane zostały tak, aby ich kompaktowa budowa ograniczała koszty transportu do minimum.
Łatwe do Wykonania Fundamenty
Wszystkie komponenty zainstalowane mogą być na płaskiej betonowej powierzchni, na poziomie gruntu.
Szybka Instalacja i Krótki Czas Uruchamiania Produkcji (1-2 dni)
Główne moduły oraz okablowanie preinstalowane są w fabrykach ELKON, aby zapewnić łatwy i szybki montaż na placu budowy.
Wysoka Jakość i Precyzyjny System Produkcji Betonu
Dzięki zastosowaniu w pełni automatycznego systemu kontrolnego produkcja betonu o najwyższej jakości jest niezwykle prosta.


Szybko Przestawne Węzły Betoniarskie ELKON

Szybko przestawne węzły betoniarskie ELKON wprowadziły nową perspektywę produkcji betonu, zaprojektowane zostały tak aby sprostać nowym wymaganiom rozwojowego, szybko zmieniającego się sektora budowlanego.

Wychodząc naprzeciw wymogom szybkiego i ekonomicznego transportu ELKON zaprojektował kompaktowy węzeł betoniarski mieszczący się w możliwie najmniejszej liczbie 40&#8221; kontenerów, co w znacznym stopniu obniży koszty transportu zwłaszcza do krajów zamorskich. Dzięki umieszczeniu jednostki głównej w jednym 40&#8221; kontenerze, koszty te zredukowane zostały 3-4 krotnie w porównaniu do podobnych modeli betoniarni. (Jednostka główna szybko przestawnej wytwórni ELKOMIX-35 Quick Master mieści się w jednym 40&#8221; kontenerze.)

Dzięki swojej naprawdę kompaktowej budowie szybko przestawne węzły betoniarskie ELKON mogą zostać zainstalowane na bardzo małej powierzchni placu budowy.

Główne moduły tych kompaktowych wytwórni są wstępnie zmontowane w fabrykach ELKON, przed wysyłką wykonane jest również okablowanie, co w efekcie skraca znacznie czas montażu. Instalacja węzłów betoniarskich typu Quick Master zajmuje jedynie 1-2 dni.SERIA ELKOMIX
STACJONARNE WĘZŁY BETONIARSKIE

Stacjonarne Węzły Betoniarskie ELKON

Elkon posiada w swojej ofercie szeroki wybór stacjonarnych węzłów betoniarskich o wydajnościach z zakresu od 16 m3/h do 175 m3/h w przypadku maszyn z jednym mieszalnikiem oraz o wydajnościach rzędu 200 m3/h, 270 m3/h, 300 m3/h, 350 m3/h w przypadku węzłów z podwójnym mieszalnikiem (na tej samej platformie wytwórni).

Stacjonarne wytwórnie betonu dedykowane są głównie do realizacji przedsięwzięć gdzie potrzebna jest duża wydajność produkcji betonu, do projektów wymagających specjalnych rozwiązań oraz takich, które przewidują pracę w jednej lokalizacji przez długi okres czasu.

Jeżeli to konieczne, ELKON może także zaprojektować stacjonarny węzeł betoniarski na ograniczonym obszarze, dokładnie pod wymagania klienta, tak aby zwiększyć profity zamawiającego z wykorzystania minimalnego placu.

Stacjonarne węzły betoniarskie ELKON są rezultatem ponad 40-letniego doświadczenia w produkcji betoniarni, podobnie jak pozostałe produkty firmy ELKON, cechuje zaawansowana technologia oraz wysoka jakość.

Zalety wytwórni stacjonarnych ELKON:
&Oslash; Wysoka wydajność produkcji
&Oslash; Wysoka jakość i precyzja w produkcji betonu (za pomocą w pełni automatycznego sterowania procesem)
&Oslash; Różne rozmieszczenia elementów wytwórni zgodnie z zapotrzebowaniem klienta
&Oslash; Możliwość produkcji wysoko gatunkowych betonów różnych typów za pomocą różnych mieszalników i ich konfiguracji (do betonów mostowych, do kostki brukowej, do betonów architektonicznych za pomocą mieszalników planetarnych, talerzowych oraz dwuwałowych)WYPOSAŻENIE DODATKOWE

OBUDOWA WĘZŁA BETONIARSKIEGO
Opcjonalne zastosowanie osłon trapezowych minimalizuje wpływ warunków klimatycznych na proces produkcji betonu, rozwiązanie takie chroni również maszynę przed czynnikami zewnętrznymi (np. deszcze, pyły, itp.). Trapezowe blachy osłonowe przygotowywane są jako moduły w fabrykach ELKON, co ułatwia ich montaż na placu budowy. Na życzenie klienta możliwe jest pokrycie osobnymi osłonami zasobnika kruszywa, bloku mieszalnika, taśmociągu transportującego oraz automatycznego systemu załadunku zasobników kruszyw (jeżeli istnieje).

SYSTEM OGRZEWANIA ORAZ IZOLACJA
Całoroczna praca instalacji możliwa jest dzięki zastosowaniu dodatkowego wyposażenia węzła takiego jak izolowane osłony, rury grzewcze zasobnika kruszywa, generator pary. Gwarantują one zachowanie sprawności produkcji betonu nawet w bardzo surowych, zimowych warunkach, przy temperaturze do -40oC.

SYSTEM MONITORINGU POZIOMU KRUSZYWA W ZASOBNIKACH
Poziom kruszywa może być z łatwością kontrolowany za pomocą kamer zamontowanych w zasobniku kruszywa oraz monitora znajdującego się w kabinie operatora. Operator węzła betoniarskiego może stale obserwować poziom kruszywa i informować operatora ładowarki o tym do której komory zasobnika i jaki materiał powinien być załadowany w danej chwili.

SYSTEM POMIARU WILGOTNOŚCI
Ilość wody, jaka będzie kierowana do mieszalnika może być regulowana automatycznie za pomocą specjalnej sondy pomiarowej &#8222;Microwave Type Moisture Measuring Probe&#8221;, umieszczonej w komorze piasku zasobnika kruszywa. Jeżeli istnieje taka potrzeba sondę wilgotności zamontować można również w mieszalniku.

AUTOMATYCZNY SYSTEM CZYSZCZENIA MIESZALNIKA
Dzięki automatycznemu systemowi czyszczenia mieszalnik węzła betoniarskiego może być czyszczony w sposób łatwy i szybki podczas przerw w produkcji betonu oraz po zakończeniu dnia pracy. Zastosowanie automatycznego systemu czyszczenia mieszalnika przyczynia się do zwiększenia żywotności urządzenia oraz do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych.

KRATA NAD ZASOBNIKAMI KRUSZYWA
Dodanie kraty nad zasobnikami kruszywa zapobiega dostawaniu się do zasobnika materiału o zbyt dużej frakcji, który mógłby uszkodzić cały system.

* W przypadku innego dodatkowego wyposażenia prosimy o kontakt


AUTOMATYCZNY SYSTEM ZAŁADUNKU KRYSZYWA (OPCJA)

Dla zasobników kruszywa w układzie kieszeniowym
W przypadku kieszeniowego rozmieszczenia zasobników kruszyw w wersji kompaktowej (2x2) wykonać należy dwie betonowe rampy z dwóch stron aby ładowarka mogła przetransportować kruszywo z zasieków do zasobników kruszyw. Kompaktowa budowa wytwórni sprawia, że przeinstalowanie jej na nowe miejsce pracy jest łatwe i szybkie. Przeszkodą w tym przypadku mogą być zastosowane betonowe rampy, które zwiększają koszt każdorazowego przestawienia węzła, a tym samym zmniejszają rentowność kontraktów. Z pomocą przychodzi ELKON, który zaprojektował specjalny automatyczny system załadunku kruszyw za pomocą kosza pośredniego z obrotnicą. Automatyczny system załadunku kruszywa pozwala także zainstalować węzeł na mniejszej powierzchni instalacyjnej.

System ten może być dodany, na życzenie klienta, do wszystkich szybko przestawnych oraz mobilnych węzłów betoniarskich wyposażonych w zasobniki kruszywa w układzie kwadratowym.

System załadunku składa się z pośredniego kosza zasypowego, taśmy transportującej kruszywo pod odpowiednim kątem nad zasobniki kruszyw, obrotnicy, która rozdziela kruszywo do odpowiedniej komory oraz panelu sterowania. Kruszywo ładowane jest z poziomu 0, i może być łatwo przetransportowane do odpowiedniego zasobnika zgodnie z dyspozycją operatora ładowarki, za pomocą obrotnicy, której praca opiera się na czujnikach zbliżeniowych. Rozwiązanie takie pozwala na uniknięcie kosztów związanych z budową ramp oraz znacznie usprawnia proces załadunku kruszywa.


Dla zasobników kruszywa w układzie liniowym (system z taśmą pośrednią)
System z pośrednią taśmą dystrybucyjną zastosowany może być w przypadku stacjonarnych węzłów betoniarskich oraz niektórych modeli węzłów mobilnych i szybko przestawnych z rzędowymi zasobnikami kruszyw.
W systemie tym kruszywo najpierw ładowane jest do kosza podającego a następnie transportowane jest, za pomocą taśmociągu pośredniego, na taśmę dystrybucyjną, która rozmieszczona jest nad rzędowymi zasobnikami kruszyw. Dystrybutor poziomu rozprowadza kruszywo do właściwych komór zasobnika przez zatrzymywanie się w odpowiedniej pozycji nad zasobnikiem.

Dla zasobników kruszywa w układzie liniowym (system z załadunkiem radialnym)
Stacjonarne węzły betoniarskie ELKON oraz niektóre modele węzłów mobilnych i szybko przestawnych wyposażone mogą zostać w rzędowe zasobniki kruszywa. Zatem, aby móc załadować ładowarką kruszywo do zasobników, niezbędne jest zbudowanie betonowej rampy.
Szczególnie w wysoko wydajnych betoniarniach trudne i kosztowne jest nadążanie z ładowaniem kruszywa za pomocą jedynie ładowarki, która krąży pomiędzy magazynem a zasobnikami kruszyw, niekiedy z wykorzystaniem pochyłej rampy najazdowej, co zwiększa koszty produkcji. Na przeciw temu wychodzi firma ELKON, która zaprojektowała idealne rozwiązanie w postaci automatycznego systemu załadunku kruszyw, który dodatkowo zajmuje mniej miejsca niż betonowe rampy załadunkowe, przez co powierzchnia produkcyjna może być wykorzystana w sposób bardziej efektywny.
W systemie z załadunkiem radialnym (ruch taśmy załadunkowej po półokręgu), kruszywo najpierw ładowane jest do kosza podającego, a następnie transportowane jest do odpowiedniej komory bez dodatkowego taśmociągu, taśmociąg główny może zmienić swoją pozycję za pomocą torowiska, które po wyborze danej komory ustawia odpowiednią pozycję załadunku.

PODZESPOŁY
ELKON dostarcza wysoko rozwinięte technologicznie, wysokiej jakości, niezawodne maszyny do produkcji betonu dzięki stosowaniu dwóch równoległych zasad:
&Oslash; Wysoka kultura produkcji
&Oslash; Wybieranie niezawodnych, trwałych, sprawdzonych podzespołów

Selekcja podzespołów wymaga posiadania dużego doświadczenia i wiedzy.
Odpowiedni wybór wysokiej jakości komponentów gwarantuje niezawodność maszyn i zapewnia utrzymanie podstawowych właściwości materiału. ELKON w swoich węzłach stosuje wydajne, trwałe i łatwo dostępne podzespoły. Niezawodność komponentów tych testowana jest przez firmę ELKON od 1975 roku.SYSTEM AUTOMATYKI ELKON

System automatyki ELKON Węzły Betoniarskie realizowany jest w oparciu o panel sterowania umieszczony w kabinie operatora, która posiada szeroki kąt widzenia, a także jest przystosowana do pracy w różnych warunkach klimatycznych przez cały rok. W maszynach oferowanych przez ELKON produkcja betonu realizowana może być automatycznie lub ręcznie poprzez panel sterowania wyposażony w sterowanie komputerowe i panel dotykowy SIEMENS. Cały proces produkcyjny może być obserwowany za pomocą synoptycznego diagramu na panelu sterowania oraz za pomocą wskaźników wagowych: kruszywa, cementu, wody, dodatków chemicznych.

Węzły betoniarskie firmy ELKON wyposażone są w standardzie w system automatyki składający się z komputera, drukarki, oprogramowania oraz zasilacza UPS.

Specyfikacja oprogramowania do produkcji betonu ELKON:
&middot; Zapewnia możliwość zapisania nieograniczonej liczby receptur betonu, tak aby można było je wykorzystać w dowolnym momencie w automatycznym procesie produkcyjnym.
&middot; Zapewnia elastyczną produkcję betonu oferując możliwość zmiany różnych parametrów w procesie produkcji betonu (dodatkowa woda, dodatkowe składniki chemiczne).
&middot; Informacje dotyczące każdego cyklu roboczego, produkowanej klasy betonu, klienta, terenu budowy, kierowcy odbierającego beton, numeru rejestracyjnego pojazdu, itp., umieszczane są w bazie i mogą być użyte do wydruku dokumentu WZ zgodnego z normami obowiązującymi w Polsce.
&middot; Możliwe jest uzyskanie pełnego raportu dziennego, tygodniowego, miesięcznego a także raportów dotyczących innych przedziałów czasowych, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta dotyczących produkcji betonu.
&middot; Raportowanie materiałów, które składowane są na placu a także materiałów zużytych do każdej produkcji.
&middot; Konsystencja betonu może być obserwowana za pomocą analogowych bądź cyfrowych wskaźników.
&middot; Monitorowanie oczekiwanej jakości betonu wynikającej z danej receptury, a także aktualnego etapu produkcji.
&middot; Rejestrowanie wszystkich produkcji betonu, zarówno z produkcji automatycznej jak i ręcznej.
&middot; Wszystkie błędy produkcji występujące podczas całego procesu są wyświetlane operatorowi oraz zapisywane w bazie danych, co ułatwia dalsze serwisowanie.
&middot; Wszelkie ingerencje w sterownik PLC systemu mogą być dokonane przez techników ELKON zdalnie za pomocą Internetu.
&middot; &#8220;Specjalny dowód WZ&#8221; może być zaprojektowany zgodnie z życzeniem klienta, a także zgodnie z papierem firmowym.


Panel elektryczny jest częścią całego systemu sterowania. Wszelkie elementy automatyki takie jak styczniki, przełączniki, transformatory, zabezpieczenia fazowe, przekaźniki oraz softstartery znajdują się w panelu elektrycznym wytwórni. Wszystkie wymienione elementy wyprodukowane są przez firmę SIEMENS, to one gwarantują niezawodność pracy całej automatyki. Zabezpieczenia i izolacje w standardzie są zgodne z Europejskimi Standardami (CE). Panel elektryczny jest oświetlony wewnątrz, a wszystkie przewody oznaczone są numerami zgodnie z projektem elektrycznym co ułatwia serwisowanie. Oczywiste jest to, że niezawodny system automatyki z odpowiednim systemem ważenia, daje możliwość produkcji wysokiej jakości betonu. Wskaźniki wagowe stosowane w węzłach ELKON zgodne są z polskimi normami, posiadają niezbędne międzynarodowe certyfikaty OIML, poddają się legalizacji pierwotnej WE lub wzorcowaniu ( nadawanej przez Urząd Miar i Wag ).
Wszelkie dokumentacje techniczne (Dokumentacja Techniczno-Ruchowa DTR, projekty elektryczne itd.) w standardzie dostarczane są wraz z węzłem betoniarskim podczas instalacji.2800 WĘZŁÓW BETONIARSKICH W 100 KRAJACH NA 6 KONTYNENTACH

Napisz, zadzwoń, przyjedziemy i doradzimy, wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

WIĘCEJ NA:
http://www.concretebatchingplants.com/pl/

ELKON POLSKA Sp. z o.o.
ul. Starzyńskiego 46B
05-090 Dawidy Bankowe
521-363-16-49
Tel. kom. +48 608 208 208
Tel. Stacj. +48 22 300 17 58
Fax: +48 22 300 17 59

Ogłoszenie dodane: Wtorek, 17 Maj, 2016  11:46Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Para szuka Pary Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl