Darmowe Ogłoszenia


Polska Darmowe Ogłoszenia

zmień miasto

Polska Darmowe Ogłoszenia / Nauka - Kursy / Pozostałe
<< Poprzednie ogłoszenie

Survival Teatralny 2012

(Lanckorona, Kraków, )


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)
Teatr to sport ekstremalny
O tym, że teatr wymaga idealnej kondycji psycho&#8211;fizyczej przekonał się już niejeden aktor, teraz czas na Was! W czasie tygodniowych warsztatów prowadzący pomogą Wam wydobyć z siebie maksimum artystycznych możliwości w minimalnym czasie. Przygotujcie się na długie godziny wytężonej pracy, gdyż...

...zabawa się skończyła. Czas na wyzwanie.
Survival teatralny nie polega jedynie na doskonałej zabawie. Tu będziecie uczestniczyć w jedynym w swoim rodzaju procesie twórczym.

Czym jest proces twórczy?
&#8222;Proces twórczy&#8221; jest zdarzeniem, w oparciu o który można skutecznie ukazywać piękno sztuki scenicznej, nie krzywdząc nikogo, ale i nie rozbudzając fałszywych wyobrażeń o własnych umiejętnościach. &#8222;Proces twórczy&#8221; oparty jest o to, co w człowieku się znajduje, niczego nie wtłacza się z zewnątrz, pozwala się na odkrywanie sztuki tkwiącej w człowieku.&#8232;

Abyście mogli sami doświadczyć pracy, jaką musi wykonać zawodowy aktor, zapraszamy Was do Lancokorony, gdzie w otoczeniu przyrody, mając jedynie siebie, swoje ciało i umysł, stworzycie spektakl od podstaw.

Na początku nie będziecie mieli nic...
Grupa 5- lub max. 10-osobowa zostanie zaproszona do zrealizowania spektaklu teatralnego. Spotkanie ma na celu odbycie cyklu warsztatowego, jednak w bardzo skondensowanej formie. Uczestnicy przed przyjazdem nie wiedzą, nad czym będą pracowali i jakie zostaną przydzielone im role. Nie mają też wiedzy na temat planowanej inscenizacji. Uczestnik będzie musiał w pełni opanować rolę, tj. tekst, ruch sceniczny, charakterystyczność postaci, dialog, monolog, będzie też musiał nauczyć się gry w kostiumie.

Tryb pracy
Część zajęć może odbywać się w stosownym miejscu w plenerze &#8211; w odosobnieniu od siedzib ludzi &#8211; ze względu na dynamiczny rodzaj zajęć, w czasie których uczestnicy ćwiczą ekspresję, używając pełnego głosu.

Survival teatralny

Próby czytane, prace nad dialogami i monologami do późnych godzin wieczornych, a potem zajęcia od rana &#8211; będzie to od Was wymagało wiele samozaparcia i chęci ukończenia dzieła.

Jednak tak jak podczas każdej ciężkiej przeprawy, kiedy w końcu pojawia się słońce, tak i na survivalu teatralnym nadejdzie dzień, kiedy odkryjecie swoje dzieło przed miejscową ludnością, swoimi znajomymi i rodzinami. Radość i uznanie z ich strony wynagrodzi Wam każdy trud.

Dochodzenie do pełnego wyrazu aktorskiego niesie za sobą wiele pracy, ale po tygodniu wytężonej pracy zobaczycie, jak wiele radości daje prawdziwe przeżycie i kreowanie postaci oraz jak wielką radością jest praca w grupie ludzi tak samo pochłoniętych pasją teatralną.
Podczas survivalu czeka Was przeprawa przez zajęcia z:

* warsztatu aktorskiego (w oparciu o pełny zakres ćwiczeń &#8222;Procesu twórczego&#8221;)
* emisji i dykcji (teoria i praktyka)
* warsztatu ruchowego (zajęca uruchamiające ciało jako nośnik emocji)

...na których nauczycie się:

* budować atmosferę na scenie wokół siebie i postaci scenicznej
* kształtować wyobraźnię sceniczną
* rozbudzać odczucia indywidualne
* improwizacji jako podstawowego elementu warsztatu aktorskiego
* gry zespołowej w oparciu o ćwiczenia zbiorowe
* pracy nad rolą
* panowania nad ciałem w ruchu scenicznym.

Przez wszystkie trudne momenty przeprowadzą Was:

Wojciech Terechowicz &#8211; zadania aktorskie, sceny dialogowe, interpretacja i przygotowanie pokazu
Wojciech Terechowicz

Wojciech Terechowicz
Aktor, reżyser, śpiewak, retor, nauczyciel w stopniu kontraktowym. Absolwent Akademii Teatralnej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletni współpracownik Teatru &#8222;Groteska&#8221; w Krakowie. Wykładowca retoryki i sztuki mówienia w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy w Krakowie oraz Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów. Odbył ponad 200 koncertów i recitali w kraju i za granicą w charakterze solisty. Długoletni współpracownik teatrów w Krakowie, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W swojej działalności edukacyjnej skupia się na pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi realizując spektakle teatralne i formy warsztatowe. Obecnie prowadzi działalność kulturalno &#8211; edukacyjną pod skrzydłami formacji Arsharter &#8211; skupiającą wszechstronnych artystów Krakowa.

Barbara Krasińska &#8211; zadania aktorskie, formy alternatywne (8 h)


Barbara Krasińska
Aktorka, reżyserka, absolwentka PWST w Krakowie. W 2010 krytyk teatralny Jacek Sieradzki przyznał jej w rankingu aktorów polskich kategorię &#8222;zwycięstwo&#8221;. Współpracowała z licznymi teatrami: z Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Stu, Teatrem Ludowym i Teatrem Lalki i Maski Groteska w Krakowie, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Teatrem Biuro Podróży w Poznaniu. Występowała także za granicą, m.in. w: Norwegii (Oslo, Bergen), Anglii (Londyn, Cambridge, Liverpool), Irlandii (Cork), Szkocji (Edynburg), Iranie (Teheran), Hiszpanii, Danii, Niemczech, Francji (Paryż, Aurillac), Kolumbii (Bogota) i na Tajwanie. Obecnie można ją zobaczyć w spektaklach Teatru Polskiego w Poznaniu. Współpracowała z Krakowskim Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie Nowej Hucie, gdzie wspólnie z Urszulą Perlińską został wypracowany cykl spektakli Norwidowskich granych przez młodzież.

Aleksander Kopański &#8211; ruch i praca z ciałem (8 h)
Aleksander Kopański

Aleksander Kopański
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Leśnictwa w Krakowie. Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową, zdobywając mistrzowską klasę sportową. W 2004 roku dołączył do zespołu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia z body conditioning oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Systematycznie prowadzi otwarte lekcje dla młodzieży gimnazjalnej, studentów, a także osób dorosłych. W 2009 zdobył dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Harmonogram zajęć:

* 10:00&#8211;14:00 &#8211; warsztaty
* 15:00&#8211;17:00 &#8211; obiad
* 17:00&#8211;21:00 &#8211; warsztaty
* 21:00&#8211;... &#8211; spotkania integracyjne, praca z tekstem

Ponadto czeka Was:

* wycieczka-wyprawa po malowniczych okolicach Lanckorony
* wspólne biesiadowanie

Informacje szczegółowe:

MIEJSCE I TERMIN:
Survival Teatralny odbywa się w miejscowości Lanckorona Łaśnica 310 w terminach:
I turnus: 8&#8211;15 lipca 2012 r.
II turnus: 5&#8211;12 sierpnia 2012 r.
III turnus: 9&#8211;16 września 2012 r.

TRANSPORT:
Dojazd we własnym zakresie i na własny koszt.

Przyjazd do Lanckorony w godzinach popołudniowych na stację PKP Kalwaria Lanckorona:

* 8.7.2012 (I turnus)
* 5.8.2012 (II turnus)
* 9.9.2012 (III turnus)

Wyjazd z Lanckorony w godzinach wieczornych:

* 15.7.2012 (I turnus)
* 12.8.2012 (II turnus)
* 16.9.2012 (III turnus)

Transport ze stacji i na stację Kalwaria Lanckorona zapewnia organizator po wcześniejszym zgłoszeniu.
Zakwaterowanie:

Lanckorona Łaśnica 310
Pokoje 3-osobowe, 4-osobowe, do dyspozycji 3 wspólne łazienki

Więcej na stronie: www.lanckorona310.pl
Wyżywienie:

Organizator w cenie zapewnia 1 posiłek złożony z zupy, dania głównego i deseru (obiadokolacja) oraz zapewnia zakup żywności na ognisko podczas wieczoru integracyjnego.
Wyżywienie całodzienne we własnym zakresie. Do dyspozycji kuchnia z pełnym wyposażeniem, pralka.
Informacje praktyczne:

Należy zabrać ze sobą: wygodny strój do ćwiczeń, miękkie obuwie.
Uwaga!

* Warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich lub nieletnich powyżej 16. roku życia, których rodzice wyrażą pisemną zgodę na uczestnictwo dziecka w warsztatach.
* Na każdy turnus liczba miejsc jest ograniczona do 10. W przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania dodatkowego turnusu lub przeprowadzenia turnusu dla grupy zorganizowanej w dogodnym terminie.

Cena:

1 500 PLN
Zapisy:

Zapisy na poszczególne turnusy:

* Turnus I &#8211; czekamy na zgłoszenia do 1 lipca 2012 r.
* Turnus II &#8211; czekamy na zgłoszenia do 1 sierpnia 2012 r.
* Turnus III &#8211; czekamy na zgłoszenia do 1 września 2012 r.

Aby dokonać rezerwacji, należy wpłacacić zaliczkę w kwocie 500 PLN na konto:
HOTHAUS &#8211; Fundacja Wojciecha Terechowicza
ul. Izaaka 3/14
31-057 Kraków
Nr konta: 78 1240 4650 1111 0010 3115 9686

W tytule przelewu należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz daty turnusu, na który dokonujecie Państwo wpisu. Prosimy jednocześnie o wysłanie zgłoszenia na adres arsharter@arsharter.pl, a także pobranie karty zgłoszenia i przywiezienie jej podpisanej na warsztaty. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
Dopłatę do pełnej kwoty należy uiścić na miejscu warsztatów w dniu zakwaterowania.
W przypadku rezygnacji z warsztatów po upływie terminów rezerwacji zaliczka nie będzie zwracana. Zwrot zaliczki może nastąpić w przypadku zdarzeń losowych po wcześniejszym poinformowaniu organizatorów, jednak nie później niż 5 dni przed rozpoczęciem turnusu.
W poprzednich latach zrealizowaliśmy następujące tytuły:

* S. Mrożek &#8211; Indyk
* S. Mrożek &#8211; Męczeństwo Piotra Ohey&#8217;a
* A. Czechow &#8211; Śmiertelny Jubileusz
* M. Gogol &#8211; Ożenek

Spektakle obejrzało łącznie 280 osób.

Obejrzyj galerię z Survivalu Teatralnego 2010.


Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Para szuka Pary Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl