Darmowe Ogłoszenia


Polska Darmowe Ogłoszenia

zmień miasto

Polska Darmowe Ogłoszenia / Nauka - Kursy / Pozostałe
<< Poprzednie ogłoszenie

Akademia Marynarki Wojennej rozpoczyna rekrutację na kierunku Oceanotechnika

(Gdynia, Gdansk, )
Akademia Marynarki Wojennej rozpoczyna rekrutację na kierunku Oceanotechnika


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni rozpoczyna z dniem 26 stycznia 2011r. rekrutację na studia I stopnia na kierunku Oceanotechnika w specjalności Inżynieria Morska.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę http://www.erekrutacja.wniuo.amw.gdynia.pl, gdzie jest możliwość skorzystania z rejestracji elektronicznej oraz uzyskać wszelkie potrzebne informacje.

Opis:
Celem kształcenia studentów na studiach I stopnia kierunku Oceanotechnika w specjalności inżynieria morska jest przekazanie absolwentom podstawowej wiedzy teoretycznej oraz stworzenie im możliwości nabycia umiejętności praktycznych z zakresu nauk matematyczno-fizycznych, nauk technicznych oraz ekonomii i zarządzania, niezbędnej do poprawnej eksploatacji środowiska morskiego. Studenci myśląc o karierze w obszarze nauki związanej z morzem, najczęściej widzą siebie pracujących z ssakami morskimi, wielorybami, fokami itp. Pośród naukowców związanych z morzem zaledwie niewielu z nich specjalizuje się w tym obszarze nauki. Praca związana z morzem zawiera
ogromny zasób ciągle rozwijających się zagadnień do rozwiązania i zbadania, gdyż obszar morski pokrywa większą cześć naszej planety. Młodzi ludzie myślący o przyszłej karierze związanej z morzem mają do wyboru wiele dróg. Cześć z nich pracuje na Politechnikach, Uniwersytetach i Akademiach, inni w rządowych lub lokalnych instytucjach państwowych np. Urzędy Morskie, jeszcze inni w związanym z morzem przemyśle, laboratoriach badawczych, niezależnych organizacjach oraz firmach konsultingowych. Studenci pochodzą z różnych stron kraju i reprezentują różny stopień edukacji, który ujednolicą podczas studiów na kierunku Oceanotechnika. Kierunek Oceanotechnika jest ściśle związana z takimi kierunkami studiów morskich jak biologia morza (środowisko morskie, rośliny i zwierzęta oraz ich rola w zwierzęcym łańcuchu żywieniowym), oceanografia (geologiczna, chemiczna, fizyczna) oraz innymi powiązanymi obszarami np. zarządzanie i ekonomia morska, nurkowania podwodne, zdjęcia i filmy podwodne, edukacja środowiskowa, turystyka morska. Inżynierowie Oceanotechniki znajdą pracę konstruując statki, okręty, pojazdy nawodne i podwodne oraz urządzenia i aparaturę służącą do eksploracji środowiska morskiego, wykonując ekspertyzy związane z oceanotechniką, wynajdując i ulepszając instrumenty i wyposażenie, które znakomicie wspomogą obszary badań oceanograficznych związanych ze środowiskiem morskim. Oceanotechnika to nie tylko stocznie, pomimo kłopotów przemysł okrętowy nadal potrzebuje wykwalifikowanych, wyszkolonych absolwentów oceanotechniki. Rozwój techniki związanej z morzem w ciągu ostatnich trzydziestu lat jest ogromny i ciągle trwa. Po ukończeniu kierunku Oceanotechnika nie powinno być kłopotów z podjęciem dobrze płatnej pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.
Absolwenci będą znać język angielski na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz język specjalistyczny z zakresu problematyki oceanotechniki, nawigacji i ratownictwa morskiego. Absolwenci będą posiadali wiedzę i wstępne doświadczenie zawodowe:
- w zakresie realizowanych zadań i funkcjonowania zakładów przemysłu okrętowego dzięki praktykom w zakładach przemysłu okrętowego i Polski Rejestr Statków;
- w zakresie badań podwodnych, poszukiwania i eksploatacji zasobów morskich.
Dzięki praktykom w instytutach naukowych oraz instytucjach zajmujących się monitorowaniem stanu środowiska morskiego, takich jak: Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Morski Instytut Rybacki, Oddział Morski Państwowego Instytutu Geologii, Instytut Morski, Urząd Morski, Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej absolwenci będą mogli rozwijać wiedzę i umiejętności. A dodatkowo dzięki uwzględnieniu w programie wychowania fizycznego obozu żeglarsko &#8211; nurkowego także z zakresu żeglarstwa i nurkowania. Zajęcia z nurkowania będą nadobowiązkową formą rozszerzenia zajęć z wychowania fizycznego dla osób wyrażających zainteresowanie i spełniających wymagania zdrowotne.

Zdobądź wymarzoną pracę. Zapisz się już DZIŚ!


Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary seks sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl