Darmowe Ogłoszenia


Polska Darmowe Ogłoszenia

zmień miasto

Polska Darmowe Ogłoszenia / Nauka - Kursy / Lekcje i kursy
<< Poprzednie ogłoszenie

Warsztaty relaksacyjne, warsztat komunikacji interpersonalnej

(Poznań, Poznań, )


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)


Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania
zaprasza na:

WARSZTAT KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ

dla studentów i uczniów

30 września 2012, niedziela, godz. 10.00-18.00

(z godzinną przerwą obiadową)


Przyjdź, jeśli:
- chcesz poznać i przećwiczyć techniki efektywnej komunikacji
- masz ochotę lepiej poznać samego siebie w relacji z drugim człowiekiem
- jesteś ciekaw, jak budować głębsze i dające satysfakcję relacje z innymi
- chcesz w przyjaznej atmosferze ciekawie i inspirująco spędzić czasW programie m. in.:
- ćwiczenie technik aktywnego, uważnego słuchania
- zasady komunikacji bez przemocy wg Rosenberga
- jak konstruktywnie wyrażać emocje, jak mówić, żeby nas słuchano
- komunikacja niewerbalna - co wchodzi w jej skład i jaki jest jej związek z komunikacją werbalną
- jak asertywność może pomóc w komunikacji

Prowadzące:

Karolina Kasprzak-Tomys &#8211; studentka V roku psychologii na UAM w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych, psychologia zdrowia i choroby). W trakcie rocznego szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CTPB). Doświadczenie zawodowe: Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa, Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu, Agencja Rekrutacji Polish Personnel, NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu.Magdalena Pietrzak - w trakcie studiów na UAM na kierunku: pedagogika specjalna i w trakcie nauki na Studium Medycznym na kierunku: terapia zajęciowa. Doświadczenie zawodowe: Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Owińskach, rehabilitacja ruchowa chłopca z MPD, przedszkole specjalne, szkoły dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, DPS.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 14/25, Poznań
Cena: 50 złZapisy i wszelkie informacje:
tel. 608 489 442, 513 078 965, biuro@mocpoznania.pl
(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel. i tytułu warsztatu)

http://mocpoznania.pl/
polub nas na facebooku, będziesz na bieżąco:
http://www.facebook.com/#!/pages/MOCPOZNANIA/188120014562771

--------------------------------

Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego
Moc Poznania zaprasza na:

WARSZTATY RELAKSACYJNE I AUTOREFLEKSYJNE
z wykorzystaniem technik arteterapeutycznych

Przyjdź, jeśli:

- potrzebujesz chwili dla siebie
- chcesz się na moment zatrzymać i odpocząć
- chcesz w przyjaznej atmosferze ciekawie i inspirująco spędzić czas
- masz ochotę lepiej poznać samego siebie

Program:

1. KOLAŻ - JA W RÓŻOWYCH OKULARACH 30.08.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Na tych zajęciach skupimy się na odkrywaniu naszych mocnych stron, naszych umiejętności, kompetencji, tego, co sprawia nam radość, tego, z czego jesteśmy dumni. Zwiększy to nasze poczucie własnej wartości i samoświadomość osobistych zasobów.

2. MANDALA 6.09.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Mandala to rysunek na planie koła. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Symbol mandali obecny jest niemal we wszystkich kulturach na świecie. W kulturze zachodu mandala została spopularyzowana za sprawą szwajcarskiego psychoanalityka i psychiatry C. G. Junga. Dostrzegł on terapeutyczne działanie mandali, która wykonywana spontanicznie odzwierciedla stan psychiczny autora. Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii wewnętrznej.
W trakcie zajęć każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć swoją własną mandalę i zastanowić się nad nią razem z grupą, a także wziąć udział w wizualizacji połączonej z muzykoterapią.

3. SMAKI I ZAPACHY 13.09.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Co mówią nam te dwa zmysły, które często lekceważymy, które wydają nam się znacznie mniej ważne niż wzrok czy słuch? Podczas warsztatu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: Co zmienia się, kiedy kierujemy swoją uważność na smak i zapach? Jakie są smaki i zapachy mojego życia?

4. RUCH I TANIEC 20.09.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Nasi przodkowie z czasów prehistorycznych przemierzali codziennie pieszo ok. 20-30 kilometrów - do takiej ilości ruchu przystosowany jest nasz organizm. Ruch i taniec poprawiają naszą koordynację ruchową, wzmacniają kontakt z własnym ciałem, pozwalają na odreagowanie stłumionego napięcia i na głęboki relaks zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej.
Na zajęciach pobawimy się ruchem na różne sposoby - m. in. nauczymy się prostego tańca w kręgu, wykorzystamy pantomimę do wyrażania emocji.

5. ODDECH I WIZUALIZACJA 27.09.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Oddech odżywia nasze ciało, daje nam tlen niezbędny do przeżycia, oczyszcza nasz organizm. Jest potężnym i całkowicie naturalnym narzędziem samouzdrowienia. Podczas warsztatu zastanowimy się nad tym, czym jest dla nas oddech, nauczymy się oddychania przeponą, będziemy mogli doświadczyć także orzeźwiającego i wyciszającego efektu wizualizacji oddychania całym ciałem.

6. MUZYKA I DŹWIĘK 4.10.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Muzyka to nie tylko konkretne melodie, to również dźwięki, które towarzyszą nam niemal nieustannie w codziennym życiu. Warsztat umożliwi nam wsłuchanie się w różne rodzaje muzyki - zarówno relaksujące, jak i pobudzające, a także da nam przestrzeń do tworzenia muzyki przez nas samych.

7. JESTEM CZĘŚCIĄ NATURY 11.10.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Podczas tego warsztatu za pomocą plasteliny, kredek i farb spróbujemy umieścić naszą egzystencję w szerszym wymiarze i poczuć, jak wiele zawdzięczamy naturze i jak wiele mamy wspólnego z roślinami i zwierzętami. Sprawdzimy także, co ta świadomość zmienia w naszym postrzeganiu samych siebie.

8. JA W PRZESZŁOŚCI I TERAŹNIEJSZOŚCI 18.10.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Poznamy metodę pracy z własną biografią, ze wspomnieniami, spojrzymy na swoją przeszłość z miejsca, w którym teraz jesteśmy, a także nauczymy się, jak wykorzystywać pamiętnik artystyczny w codziennym życiu.
Uczestnicy są proszeni o przyniesienie ze sobą 5-10 swoich zdjęć z różnych okresów życia i/lub różnych przedmiotów kojarzących się im z dzieciństwem, dorastaniem itd.

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych/wybranym.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 14/25, Poznań
Cena 1 warsztatu: 20 zł (dla studentów 15 zł)

Zapisy i wszelkie informacje:
tel. 608 489 442, 513 078 965, biuro@mocpoznania.pl
(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel. i tytułów wybranych warsztatów)

Prowadzące:
Karolina Kasprzak-Tomys &#8211; studentka V roku psychologii na UAM w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych, psychologia zdrowia i choroby). W trakcie rocznego szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CTPB). Doświadczenie zawodowe: Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa, Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu, Agencja Rekrutacji Polish Personnel, NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu.

Magdalena Pietrzak - w trakcie studiów na UAM na kierunku: pedagogika specjalna i w trakcie nauki na Studium Medycznym na kierunku: terapia zajęciowa. Doświadczenie zawodowe: Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Owińskach, rehabilitacja ruchowa chłopca z MPD, przedszkole specjalne, szkoły dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, DPS.

http://mocpoznania.pl/
polub nas na facebooku, będziesz na bieżąco:
http://www.facebook.com/#!/pages/MOCPOZNANIA/188120014562771


Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Para szuka Pary Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl