Darmowe Ogłoszenia


Polska Darmowe Ogłoszenia

zmień miasto

Polska Darmowe Ogłoszenia / Nauka - Kursy / Lekcje i kursy
<< Poprzednie ogłoszenie

Warsztaty Moje Emocje I Uczucia

(Poznań, Poznań, )


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)
Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania
zaprasza na:
Warsztaty psychoedukacyjne

MOJE EMOCJE I UCZUCIA

Przyjdź, jeśli:

- masz ochotę lepiej poznać samego siebie
- chcesz pełniej uświadamiać sobie przeżywane emocje, zrozumieć mechanizmy ich powstawania i poznać proste, konkretne i skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi
- potrzebujesz chwili dla siebie
- chcesz w przyjaznej atmosferze ciekawie i inspirująco spędzić czas

Program:

1. WSTYD 30.08.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
"Dziecko uczy się wstydzić zanim jeszcze potrafi mówić. Dlatego bardzo trudno jest określić, czym jest wstyd. Jest on jedną z tych zdrowych, ludzkich mocy, które w pewnych okolicznościach przeradzają się w ciężką chorobę duszy" (J. Bradshaw).
Odpowiemy sobie na pytania: czym jest wstyd, jak łączy się z żalem, poczuciem winy, nieśmiałością? W czym wstyd nam pomaga, w czym przeszkadza? Dowiemy się, jak radzić sobie ze wstydem, między innymi za pomocą korektywnych doświadczeń i medytacji.

2. POCZUCIE WINY 6.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Poczucie winy to stan emocjonalny powstający na skutek zrobienia czegoś niezgodnego z naszym sumieniem. Nie zawsze jednak wiąże się ono z rzeczywistą winą. Rodzina jest środowiskiem, w którym kształtuje się zarówno zdrowe, jak i niezdrowe poczucie winy. Na warsztacie przyjrzymy się również perfekcjonizmowi, naszemu stosunkowi do popełniania błędów, będziemy także pracować w oparciu o teorię ról rodzinnych.

3. ZŁOŚĆ 13.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
&#8222;Jak się gniewać, to się gniewać - stwierdziła mała Mi, obierając ziemniaka zębami - Trzeba czasem być złym, każde najmniejsze stworzenie ma prawo być złe. Ale Tatuś gniewa się nie tak, jak trzeba. Nic nie wydmuchuje z siebie, tylko wciąga do środka" (T. Jannson, "Muminki").
Podczas warsztatu wspólnie zastanowimy się nad tym, czym jest złość, jak ją przeżywać, wyrażać i jak sobie z nią radzić. Poznamy ciekawe i konstruktywne metody rozładowywania napięcia powstającego na skutek doświadczania złości. Będziemy mieli również okazję popracować z myślami i zniekształceniami poznawczymi towarzyszącymi złości.

4. SMUTEK 20.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
"Ogarnął mnie smu­tek przed da­leką drogą. Czy to nie prawda, że ta­ki smu­tek jest czymś na­tural­nym, na­wet wte­dy, kiedy człowiek wie, że u kre­su tej dro­gi cze­ka go szczęście?" (M. Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata").
Na zajęciach zajmiemy się smutkiem na różne sposoby - m. in. zastanowimy się, czy jest coś dobrego w smutku i jakie inne subtelne odczucia się z nim łączą. Nauczymy się dwóch sposobów radzenia sobie ze smutkiem - jednego skierowanego na nasz umysł i drugiego adresowanego do naszego ciała.

5. SMUTEK 27.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Zastanowimy się, jak do tej pory radziliśmy sobie ze smutkiem i czy nasze sposoby radzenia sobie są efektywne; poznamy kolejne metody radzenia sobie ze smutkiem i depresyjnym nastrojem, między innymi techniki rozpraszania oraz eksperyment behawioralny.

6. LĘK 4.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Warsztat odpowie nam na pytania: w jakich sytuacjach odczuwamy strach i lęk, jakie są rodzaje lęku i mechanizmy jego powstawania i narastania, jak konstruktywnie wykorzystać niepokój. Uczestnicy nauczą się prostej metody rozwiązywania problemów związanych z lękiem, a także podstaw treningu relaksacji mięśniowej Jacobsona.

7. LĘK 11.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Osoby, które wezmą udział w warsztacie, będą mogły doświadczyć oczyszczającego, wzmacniającego efektu wizualizacji korygującej lękowe przeżycia, poznać i od razu zastosować w praktyce metodę oswajania lęku za pomocą budowania własnej drabiny lęku, a także nauczyć się relaksacji za pomocą treningu autogennego Schulza.

8. MIŁOŚĆ 18.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Podczas tego warsztatu będziemy wspólnie oglądać miłość partnerską poprzez pryzmat jej trzech składników: intymności, namiętności i zaangażowania oraz faz związku miłosnego. Każdy z uczestników stworzy własną mapę miłości i przyjrzy się swoim postawom wobec niej.

Prowadzące:
Karolina Kasprzak-Tomys &#8211; studentka V roku psychologii na UAM w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych, psychologia zdrowia i choroby). W trakcie rocznego szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CTPB). Doświadczenie zawodowe: Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa, Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu, Agencja Rekrutacji Polish Personnel, NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu. Zainteresowania: psychologia pozytywna, arteterapia, psychoterapia, taniec, rower, scrabble, spotkania z ludźmi.
Magdalena Pietrzak - w trakcie studiów na UAM na kierunku: pedagogika specjalna i w trakcie nauki na Studium Medycznym na kierunku: terapia zajęciowa. Doświadczenie zawodowe: Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Owińskach, rehabilitacja ruchowa chłopca z MPD, przedszkole specjalne, szkoły dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, DPS. Zainteresowania: arteterapia, teatr, film, muzyka, śpiew, górskie wspinaczki.

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych/wybranym.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 14/25, Poznań
Cena 1 warsztatu: 20 zł (dla studentów 15 zł)

Zapisy i wszelkie informacje:
tel. 608 489 442, 513 078 965, biuro@mocpoznania.pl
(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel. i tytułów wybranych warsztatów)

http://mocpoznania.pl/

polub nas na Facebooku, będziesz na bieżąco:
http://www.facebook.com/#!/pages/MOCPOZNANIA/188120014562771
Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary seks sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl