Darmowe Ogłoszenia


Polska Darmowe Ogłoszenia

zmień miasto

Polska Darmowe Ogłoszenia / Dom i ogród / Pozostałe
<< Poprzednie ogłoszenie

Pelet

(Radom, Radom, )


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)
Pelety (pellets, pellet, pelet) są stałym paliwem powstającym w procesie sprasowania trocin drzewnych. Do produkcji wyrobu nie stosuje się klejów, ponieważ w trakcie granulacji wykorzystuje się naturalne składniki zawarte w drewnie. To odnawialne i ekologiczne paliwo jest wysoko wydajnym i kalorycznym produktem. Pelety to mocno sprasowane wałki o średnicy 6 i 8 mm i długości od 1 do kilku cm. Do produkcji używa się wyłącznie czystych odpadów drewnianych, bez dodatku substancji chemicznych, klejów czy lakierów sprawiają, że pelet jest jednym z najbardziej ekologicznych paliw. Jest to równocześnie paliwo bardzo wygodne w użytkowaniu, łatwe do przechowywania oraz zapewniające długą autonomię zasilanych urządzeń.

Małe, pachnące świeżym drewnem granulki uzyskane z odpadów drzewnych zyskują coraz więcej zwolenników. Tanie, efektywne, łatwe w transporcie, magazynowaniu i w użyciu, zostawiają w tyle tradycyjną konkurencję w postaci węgla czy oleju opałowego. Ekonomiczność użytkowania tego biopaliwa jest tak duża, że instalacja specjalnego kotła opłaca się nie tylko w nowo budowanych, ale także w starych domach, gdy trzeba go wymienić i dostosować instalację.

Szacunkowo roczne oszczędności kosztów zakupu paliwa wynikające z korzystania z pelet zamiast z oleju opałowego lub ekogroszku dla nowego domu o powierzchni 150 m2mogą wynosić nawet 50%.

Wartość opałowa pelet wynosi 17 - 19 tys. kJ. Ich wartość energetyczna przekracza 70% wartości kalorycznej najlepszych gatunków węgla. Biorąc ponadto pod uwagę fakt, iż sprawność nowych kotłów spalających granulat jest średnio około 50% wyższa niż starych kotłów opalanych węglem.
Granulat, w przeciwieństwie do nieprzerobionego drewna czy innej biomasy, doskonale się pali, ale jest też całkowicie odporny na samozapłon, a więc wywołanie pożaru. Co więcej, pelety skutecznie opierają się naturalnym procesom gnilnym - ich gładka powierzchnia chroni przed asymilowaniem wilgoci z otoczenia, stąd łatwo je przechowywać. Magazynowanie granulatu ułatwia również jego rozdrobniona masa, np. 1 tona pelet mieści się w kubaturze 0,7 m3. Forma granulatu umożliwia ponadto jego łatwe i automatyczne dodawanie do pieca lub kotła.

Warto wiedzieć, że pelety są paliwem bezpiecznym dla nas i dla środowiska. Głównymi produktami spalania są dwutlenek węgla, którego nie zalicza się do ogólnego bilansu energii, woda oraz śladowe ilości tlenków azotu i siarki. Także w trakcie produkcji pelet do środowiska nie przedostają się żadne niekorzystne odpady.

Wykorzystanie pelet jako źródła ciepła w domach daje wiele korzyści związanych z niższymi kosztami, nawet o 50 % rocznie, a także ochroną własnego zdrowia i środowiska naturalnego. Granulat jest od lat powszechnie wykorzystywany w gospodarstwach domowych w Skandynawii, Austrii, Niemczech czy w Danii. W Polsce co roku do ogromnych zalet pelet przekonuje się kilka tysięcy nowych rodzin, właścicieli hoteli, sklepów i restauracji.


ZALETY PELETU:

- PEŁNOWARTOŚCIOWY MATERIAŁ OPAŁOWY PRODUKOWANY Z TROCIN I ODPADÓW PO OBRÓBCE DREWNA.

- STABILNE CENY (DLA PORÓWNANIA CENY DREWNA MAJĄ TENDENCJĘ ZWYŻKOWĄ).

- CAŁKOWICIE EKOLOGICZNE, NIE ZWIERAJĄ ŻADNYCH WIĄŻĄCYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH.

- PARAMETRY PROCESU SPALANIA PORÓWNYWALNE Z DREWNEM BARDZO DUŻE CIEPŁO SPALANIA UŁATWIAJĄ SPALANIE DREWNA WILGOTNEGO I NIESEZONOWANEGO SPALAJĄ SIĘ PRAKTYCZNIE W CAŁOŚCI.

- TYLKO 1% POPIOŁU - DO WYKORZYSTANIA JAKO NAWÓZ W OGRODZIE.

ZASTOSOWANIE:
- KOTŁY CENTRALNEGO OGRZEWANIA NA PALIWO STAŁE.
- KOMINKI OTWARTE,
- WKŁADY KOMINKOWE,

KORZYŚCI:
- BARDZO DOBRE WŁAŚCIWOŚCI GRZEWCZE,
- DOSKONAŁY EFEKT WIZUALNY,
- MOŻLIWOŚĆ SPALANIA PELLETU W SPECJALNYM KOSZYKU,
- 50% TAŃSZE OD OLEJU OPAŁOWEGO I GAZU ORAZ 30% TAŃSZY OD WĘGLA I EKOGROSZKU
- PALIWO CZYSTE I ESTETYCZNE,
- WYGODNY TRANSPORT I SKŁADOWANIE - PAKOWANE W WORKI PO 20 lub 25 KG.


Przy mniejszych zamówieniach cena transportu do uzgodnienia.


Ogłoszenie dodane
: Sobota, 27 Pazdziernik, 2012  12:19Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary seks sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl